Motiváció - ösztönzés

Tudd meg mi motiválja az embereket és elérhetsz bármit.

Abban hiszünk, hogy az üzleti siker a benne dolgozók hozzáállásán, teljesítményén és megújlási képességén múlik, amelyre a legnagyobb hatást a cégvezetés teheti. Manapság a kiélezett piaci versenyben számos tényező mellett az egyik kulcs elem, hogy milyen teljesítményt nyújtanak a dolgozók. Sokan mondanák most, hogy a munkarőhiány miatt örülnek, ha találnak szakembert, nem hogy motiváltat.

Az emberek nagy része élete jelentős részét munkával tölti, ezért a cégek felelőssége, hogy megfelelő körülményeket teremtsenek. Ezen kívül van egy másik ok, még pedig a cég saját érdeke.

A bérspirál idején a fluktuáció, a folyamatos munkaerő pótlásból származó plusz költségek a dolgozói megtartást és motivációt kiemelt szerepbe helyezik.

Amikor motivációról beszélünk, sokan az anyagi juttatásokra gondolnak kizárólag, emellett valójában árnyaltabb a helyzet és a jó hír az, hogy számos olyan eleme is van, amelyhez "csak" némi szemléletváltás szükséges. Persze, ha a piaci átlaghoz képest 50 %-kal kevesebbet fizetünk a munkatársaknak, az nem fog jóra vezetni és az új emberek valószínű többet fognak kérni, mint ha a régieket próbáltuk volna megtartani. 

A legfrissebb hazai felmérések szerint 20 % bérkülönbséget tud a munkáltató kiegyenlíteni az elkötelezettség növelésével, ami nem összekeverendő az elégedettséggel és elsősorban nem az anyagi juttatások határozzák meg. Ez egy elgondolkodtató szám szerintünk.

Elkötelezettség = + 20 % bér

Az elkötelezett dolgozók pozitívan számolnak be munkahelyükről, növelve ezzel a jól képzett munkaerő megszerzésének és megtartásának esélyét, motiváltak, valamint nagyobb valószínűséggel nyújtanak az elvárásoknak megfelelő teljesítményt, és tesznek akár extra erőfeszítést a vállalati célok elérése érdekében. A munkával való elégedetlenség, a demotiváltság növelheti a hiányzók, a kilépők számát, a konfliktusok kialakulásának gyakoriságát, csökkentheti a munkahelyi teljesítményt. Mindenki ismer olyan kilépett munkavállalót, aki távozása után úton-útfélen elmondta, mennyire rossz az "xy munkahely".

Miben lehetünk mi a segítségére? 

A megfelelő munkatársak kiválasztásával, motiváció és elkötelezettség felméréssel és erre hozott, közösen meghatározott intézkedésekkel, egyszerűbb HR rendszerek üzemeltetésével jó eredménnyel lehet tudatosan hatni a munkatársak  teljesítményére és motivációjára hosszú távon. Segítünk ezek kialakításában és bevezetésében.

A dolgozók számára meglehetősen demotiváló, hogy ha soha nem kapnak objektív visszajelzést a munkájukra vonatkozóan, sajnos ebben az esetben nagy valószínűséggel idővel csökkenni fog a teljesítményük. Önmagában egy tervezett, megfelelően előkészített fejlesztő, struktúrált teljesítményértékelő beszélgetés is nagy hatást tud gyakorolni. Megerősíti a dolgozót és emellett megmutatja, hogy milyen irányba kellene fejlődnie, min kellene változtatnia. Egy jól felépített teljesítményértékelési rendszer és folyamat több vállalati célt is el tud érni: teljesítmény növelése, dolgozói erősségek és gyengeségek beazonosítása, vállalati célok tudatosítása. Segítünk a teljesítmény értékekés kialakításában és az értékelő beszélgetések megtervezésében is. 

Ingyenes konzultáció

Áhli Mariann +36 20 55 70 445

Pál László     +36 20 4466 418

info@kkvhrpartner.com

© 2018 KKV HR Partner 
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el